×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

حجت‌الاسلام کریمی تبار بابیان اینکه اگر ارتباط باخدا با محوریت نماز در سطح جامعه نهادینه گردد بسیاری از مشکلاتی که امروز گریبان گیر جامعه شده به‌طورقطع مرتفع می‌شود، گفت: ما امروز در برابر نسلی که امانت هستند، مسئولیت داریم و باید این نسل را بافرهنگ

 به گزارش روابط عمومی از ایلام، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام ظهر امروز (۴ آذر) در پنجمین اجلاس استانی نماز در سالن امور تربیتی شهر ایلام بابیان اینکه بر اساس آیات شریف قرآن کریم، هرکسی که خدا را یاری کند خداوند نیز او را یاری کند، اظهار کرد: بر اساس آیات شریف قرآن، کسانی که در کره زمین توانایی پیدا کنند اولین دستاورد توانمندی آنان اقامه نماز است.

حجت‌الاسلام «الله نور کریمی تبار» بابیان اینکه خداوند درآیات متعدد قرآن کریم بر ایجاد ارتباط انسان‌ها باخدا، پرداخت زکات و امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید فرموده است، یادآور شد: ما در هر جایگاهی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان مدیر، امام‌جمعه، معلم و در هرجایی که قرار داریم، یک ظرفیتی است که به‌عنوان امین به‌کارگیری شده‌ایم و باید به وظایف خود در راستای ترویج احکام اسلامی عمل کنیم.

امام‌جمعه ایلام بابیان اینکه در الگو بودن مسئولان و مدیران در ادارات و مدارس شکی نیست، تصریح کرد: مدیران و مسئولان به‌عنوان الگو در امر ترویج فرهنگ نماز بسیار مؤثر و تأثیرگذار خواهند بود و اولین قدم در امر ترویج نماز، عامل بودن مسئولان و مدیران به اقامه و فرهنگ نماز در مدارس وادارت است.

وی بابیان اینکه ترویج فرهنگ نماز در سطح جامعه یک نوع سرمایه‌گذاری فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: اگر ارتباط انسان باخدا در  قالب نماز به‌عنوان مهم‌ترین فریضه الهی برقرار شود بسیاری از مشکلات در جامعه مرتفع می‌شود، وقتی نماز در جامعه اقامه شود آرامش روانی در سطح جامعه ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام کریمی تبار، با اشاره به اینکه امروز دشمن تمام توان خود را برای دین زدایی از جامعه به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان به کار بسته است، گفت: دشمن در تلاش است با تمام توان و ابزارهای خود، جوانان و نوجوان را از ارزش‌های اسلامی دور کند، اگر ارتباط باخدا در سطح جامعه وجود داشته باشد خیلی از مشکلاتی که امروز گریبان گیر جامعه ما شده است به‌طورقطع مرتفع می‌شود.

امام‌جمعه ایلام با تأکید بر اینکه وقتی ملجأ انسان خداوند باشد، نگرانی و عدم آرامش معنایی ندارد، یادآور شد: ما امروز در برابر نسلی که امانت هستند، مسئولیت داریم و باید این نسل را بافرهنگ نماز آشنا کنیم که هم صدقه جاریه و شکرانه نعمات الهی است.

وی ابراز کرد: نقش تربیتی ما برای نسل جوان و نوجوان امروز، یک نقش ماندگار است و یک فرد نمازخوان به‌طورقطع بر روی افراد مختلف که با وی در ارتباط هستند، تأثیرگذار خواهد بود، اما تحقق این تأثیرگذاری نیز در شرایط امروز نیاز به مهارت، پیشگامی و عامل بودن به فرهنگ نماز دارد و فرد خود باید مهارت انتقال فرهنگ نماز را به نسل جوان داشته باشد.

حجت‌الاسلامی کریمی تبار گفت: ما در برابر نسل جوان و نوجوان به‌عنوان امانت‌های الهی باید با تکریم رفتار کنیم، برای آن‌ها ارزش و بها قائل شویم و به‌طورقطع بسیار تأثیرگذار خواهد بود، مسئولیت نسلی که آینده انقلاب اسلامی را بر عهده‌دارند امروز بر عهده ماست.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن برای ضربه زدن به باورها و ارزش‌های دینی جوانان ما، سرمایه‌گذاری می‌کند، برای مدارس و محیط جامعه ما برنامه دارد، گرچه وضع معیشتی مردم در شرایط فعلی کمی سخت شده، اما باید آگاهی بخشی در سطح جامعه انجام شود.

امام‌جمعه ایلام گفت: دشمنان امروز با بهره‌گیری و بر اساس مبانی دینی ما در تلاش هستند که شبهات مختلفی را در سطح جامعه انتقال و گسترش دهند باید این شبهات و آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کرد، برای آن برنامه‌ریزی‌شده و به این شبهات پاسخ داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false