×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

به گزارش روابط عمومی استان ایلام – جلسه ماهیانه ستاد اقامه نماز با حضور، مدیر ستاد اقامه نماز ایلام، سرپرست زندانهای استان و دیگر اعضای ستاد برگزار شد.
علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام با اشاره به نقش و تاثیر بسزای فعالیت های مذهبی و همچنین اشاعه فرهنگ اقامه نماز جماعت در زندانهای استان خاطر نشان کرد: نتایج انجام فعالیت های مختلف در بین زندانیان نشان داده است که برنامه های فرهنگی و تربیتی با رویکردی مذهبی و قرآنی تاثیر پر رنگی در بازسازی شخصیتی و تغییر هویت مجرمانه زندانیان داشته است.وی با تاکید بر استمرار و تنوع در اجرای این فعالیت ها ، خواستار همکاری بین بخشی دیگر واحدها با مسئولین فرهنگی زندانهای استان شد و بیان داشت که هر کارمند در جایگاه خود می بایست نماینده و نماد رفتار مناسب فرهنگی باشد.
حسنوند تصریح کرد: نماز موهبتی الهی برای راز ونیاز ودرد دل بندگان با پروردگار خویش است وی افزود: زندانی در خلوت خود با خدای خویش به آرامشی قلبی دست می یابد و از استرس ها و بارهای روانی او به طور چشمگیری کاسته می شود.
رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در زندانهای استان ، اذعان داشت: انس با دین و عمل به دستورات الهی انسان را در مسیر درست و سعادتمندانه قرار می دهد و مانع عمل خطا و اشتباه انسان می شود.
رضایتی افزود: عبادت و بندگی و در یاد خدا بودن وجدان مذهبی انسان را پرورش می دهد و تیره گی های ناشی از گناهان را زایل می کند.وی افزود:چون نماز جنبه عملی دارد توان اجرایی آن در دوری از فساد و به یاد آوردن خدا بیشتر است رضایتی گفت:باز داشتن از گناه، جزئی از طبیعت نماز است و نماز، انسان را به یاد مبدأ و معاد می اندازد و به این صورت باعث جلوگیری از فحشا و منکر می شود.

 

 

 

 

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false