×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

 

 

با حضور رضايتي مسئول ستاد اقامه نماز استان و شفيع زاده فرماندار دره شهر جلسه شوراي اقامه نماز شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام شفيع زاده فرماندار دره شهر درابتدای اين جلسه با بيان اهميت نماز بعنوان یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام گفت: نماز در دين مبين اسلام والاترين فريضه بعد از ولايت فقيه است و شرط قبولي ديگر اعمال نيك انسان است.

وي افزود: یکی از مهم ترین دستوراتی که در اسلام سفارش زیادی به آن شده نماز است که نشان از اهمیت ترویج و تبلیغ آن دارد.

فرماندار دره شهر برگزاری نماز جماعت در ادارات را موجب وحدت، همدلی و تقويت روحیه مسوولیت پذیری و مردمداری در بين مسئولين و كاركنان دانست و افزود: مسوولان دستگاههاي اجرايي باید بهترین مکان اداره خود را به نمازخانه اختصاص داده و در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ نماز اهتمام داشته باشند.

شفيع زاده اظهار داشت: اهمیت نماز و برپایی آن بر کسی پوشیده نبوده و همه وظیفه داریم در ترویج فرهنگ نماز بکوشیم تا سلامت اخلاقی جامعه حفظ شود.

وی افزود: در پي بازديد از نمازخانه هاي ادارات و نهادهاي شهرستان دستگاههاي اجرايي كه نيازمند تعمير و تجهيز فضاي نمازخانه بودند از محل اعتبارات تملك دارئيهاي سال ۹۶ مبلغي در اين راستا پيش بيني شد و انشااله از محل اعتبارات سال آينده نيز اعتبارات مناسبي در اين خصوص پيش بيني خواهد شد.

رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به  پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به اجلاس سراسری نماز و قرائت متن پيام افزود: همه ما در زمينه برپايي نماز و اشاعه اين فريضه الهي مسئول هستيم و بايد در اين زمينه دغدغه داشته باشيم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بيان داشت: جهت ترويج فرهنگ نماز بايد در سطح خانواده،اجتماع و محيط كار احساس مسئوليت نمائيم و رفتار ما بعنوان يك مسلمان به گونه اي باشد كه اين رفتار باعث دعوت ديگران به نماز باشد.

وي با مثبت ارزيابي كردن فعاليت و عملكرد شوراي اقامه نماز شهرستان بر بستر سازي و تهيه زيرساختهاي مناسب اقامه نماز در اماكن گردشگري شهرستان با توجه به گردشگر پذير بودن اين شهرستان تاكيد كرد.

بررسي وضعيت مسجد جامع دره شهر،نظارت بر نمازخانه و سرويس هاي بهداشتي بين راهي،برگزاري دوره هاي نماز،برگزاري نشست هاي دانش آموزي با موضوع نماز،برپايي نماز جماعت در سطح مراكز آموزشي،تعمير و تجهيز مراگز گردشگري،برگزاري مسابقات با موضوع نماز،تعمير و تجهيز مساجد و خانه هاي عالم شهرستان، اقامه نماز در سطح دستگاههاي اجرايي با امامت روحانيون شهرستان، ارائه گزارش عملكرد دستگاههاي اجرايي در حوزه نماز و … از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

false