×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ آبان - ۱۳۹۷  
true
false

جلسه شورای فرهنگی اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام با حضور رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و اعضاء این شورا در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه با اشاره به اقدامات و برنامه های فرهنگ سازی و توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز گفت: اگر هدف آفرینش را عبودیت بدانیم برترین نماد عبودیت بحث نماز است.

وی گفت :نماز، آن گونه که در حدیث شریف آمده، ستون دین ومعراج مؤمنان است و اگر پذیرفته شود سایر اعمال پذیرفته است و اگر مقبول نیفتد دیگر اعمال مردود خواهد شد. سزاوار است که مؤمن به ادای نماز در اول وقت پایبند باشد؛ چرا که محبوب ‌ترین بندگان در نزد خدا کسی است که به فراخوان نماز پاسخی سریع‌تر دهد، و شایسته نیست که مؤمن در اول وقت نماز، به عبادت دیگری بپردازد. زیرا نماز برترین طاعت‌ها است.

ایشان افزود: جایگاه و اهمیت نماز بر سایر فعالیت های فرهنگی ارجح تر است و تبلیغ مستمر تأثیر بسزایی در انتشار فرهنگ اهل بیت دارد که باید در این راستا تلاش و از همه ظرفیت ها استفاده نمود.

وی بااهداءلوح تقدیرازمدیرکل و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان یکی از ادارات برتر استان در خصوص انجام فعالیت فرهنگی و ترویج اقامه نماز تقدیر و تتشکر نمود.

وی با بیان اینکه خلوص نیت در ترویج فرهنگ دینی نقش بسزایی دارد گفت: مسئولان و متولیان فرهنگی علی الخصوص پرچمداران اقامه نماز در جامعه بار سنگینی بر دوش دارند و پذیرش چنین مسئولیتی نیازمند مراقبت از نفس است و باید رفتار و کردار و گفتارمان را مدیریت کنیم.

در ادامه نیزاحمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به آیه ۶ سوره الرحمن که می فرماید « النجم و الشجر یسجدان » گیاهان و درختان خداوند را سجده می کنند گفت: کارکنان اداره کل منابع طبیعی استان به دلیل ارتباط مستقیم با طبیعت با تدبر بیشتری به جریان آفرینش و مسائل دینی می نگرند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false